Koszt noclegu w pensjonacie

Mieszkańcom Polski południowej pensjonaty kojarzą się przede wszystkim z miejscowościami takimi jak Zakopane czy Szczawnica. Okazuje się jednak, że występują one także w Krakowie.

Charakterystyczną cechą pensjonatów jest domowa atmosfera. Trochę podobnie jest w kwaterach prywatnych, jednak w pensjonatach do wynajęcia jest zawsze co najmniej siedem pokoi. Poza tym kuchnia i łazienka są do wyłącznej dyspozycji gości. Często można też zamówić posiłki podczas pobytu. Wokół pensjonatu powinna panować cisza i spokój. Zwykle goście mają do dyspozycji jakiś ogródek. W związku z tym część pensjonatów zlokalizowana jest w pewnej odległości od centrum, jednak zwykle można liczyć na dobre połączenia komunikacyjne lub nawet na możliwość wynajęcia samochodu z kierowcą. Ceny noclegów porównywalne są z hostelami, ale tymi o wyższym standardzie. Jeśli ktoś planuje dłuższy pobyt w Krakowie, prawdopodobnie pensjonat będzie lepszym wyborem ze względu na zbliżone do domowych warunki.

Ciekawe otoczenie i niskie ceny oferuje Daisy, pensjonat usytuowany na Woli Justowskiej. Okolica sprzyja spacerom i wędrówkom, dojazd do Rynku Głównego także nie jest problemem. Koszt jednego noclegu wynosi od 45 pln za osobę. Natomiast już od 50 pln można zatrzymać się w pensjonatach Gościna Pod Sosną, Olga oraz Apartamenty na Starym Mieście. Lokalizacja tego ostatniego pensjonatu jest szczególnie atrakcyjna dla osób, które chcą zwiedzać zabytki Krakowa i przechadzać się uliczkami wokół Rynku. Nieco wyższe stawki proponują pensjonaty Trans-Expres, Krystyna i Orient Ekspres. W najdroższym w nich można wynająć 2-osoby pokój już za 150 pln, czyli za 75 pln od osoby i to ze śniadaniem. Jak więc widać, krakowskie pensjonaty mogą okazać się całkiem ciekawym wyborem, jeśli chodzi o bazę noclegową. Trzeba tylko szukać najkorzystniejszych ofert.